Pleksi Plakalık

 • Home
 • Pleksi Plakalık

Araçlar, kimi zaman sahipleri için bir tutku haline gelebiliyor. Teknik donanımı ile konforlu ve güvenilir bir sürüş deneyimi sunması açısından araçlar, çeşitli eklemeler ile ilk halinden çok daha farklı bir görünüme ulaşabilmektedir. Teknik detayların yanı sıra şık, estetik ve dikkat çekici bir görünüm arayan sürücüler, pleksi plakalık ile araçlarına adeta kişiselleştirebiliyor. Sürücünün, kendi tarzını aracına yansıtabilmesinin en keyilfi yöntemi olan pleksi plaka ve modelleri, yüksek kalitede özel üretim seçenekleri ile APP Plaka adresinde sizlere sunuluyor.

Bilindiği üzere plakalık, aracın ön ve arka kısmında yer alan, plakaların sabit bir şekilde yerleştirilmesine olanak sunan aparatlardır. Son yıllarda sürücüler, araç için işlevsel olan bu aparatları pleksi plakalık tasarımları ile kişiselleştirebiliyor. Boyut, renk, baskı ve çeşitli sembollerle kişiye özel tasarlanan pleksi plakalıklar, standart plaka koşullarını sağladığı takdirde yasal olarak herhangi bir sorun oluşturmaz. Bu sebeple başta gençler olmak üzere aracında modifikasyon yapmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Pleksi Plakalık Modelleri

Sıradanlıktan uzaklaşmak ve aracı ile dikkat çekmek isteyen her sürücünün beklentilerini karşılayan pleks plakalık, pleksi malzemeden üretilen aparatlardır. Pleksi malzemesinin kusursuz şekilde kesilerek belli işlemlerden geçirilmesi sonucu plakalık olarak elde edilmesi ile oluşur. Bununla birlikte çeşitli modellere sahip olabilen app plaka plakalık tasarımlar;, şekil, ebat, malzeme ve müşteri beklentisine göre çeşitlilik göstermektedir. Detaylı olarak ele alındığında pleksi plakalık modelleri arasında;

 • Motosiklet pleksi plakalık
 • Kare pleksi plakalık
 • Tam pleksi plakalık
 • İsimli plakalık pleksi
 • Firmalara özel pleksi plakalık
 • Çizgili pleksi plakalık
 • Araç logolu pleksi plakalık

gibi modeller mevcuttur. Tamamen size hitap eden özel tasarımlar için 3d plakalık tasarla imkanı ile web adresimiz üzerinden orijinal plakalıklar oluşturabilir, ekonomik fiyat aralıklarında sipariş verebilirsiniz. 

Pleksi Plakalık Özellikleri

Yollarda bulunan araçlar, birçok yönüyle birbirinden ayrılmakta olup araçların en temel farklılıkları marka ve modelleridir. Sahip oldukları marka ve modeller, aracın teknik donanımlarında olduğu gibi tasarımsal yönleriyle de birbirinden ayrılmasını sağlar. Bu sebeple aracınız için özel tasarım bir aksesuar tercih edecekseniz, araç modelinize uygunluğu, dikkat etmeniz gereken ilk koşul olacaktır. Bu kapsamda pleksi dekor plaka modelleri, çeşitli yönleriyle araçlara tam uyum gösterir. Başta araç modellerine uygunluk olmak üzere pleksi plakalık özellikleri arasında aşağıdaki unsurları sayabiliriz;

 • Lazer kesim kullanılarak kusursuz bir kalıp elde edilir.
 • Takmatik plakalık özelliğine sahip bu aparatlar, araç önüne veya arkasına kolaylıkla monte edilebilir.
 • Standartlara ve mevzuata uygun şekilde üretilen bu tasarımlar, trafikte veya araç muayenesinde herhangi bir sorun oluşturmaz.
 • İsim, figür, logo ve şekil eklenebilme özelliği ile her tarza ve beklentiye göre özel tasarımlar elde edilmesi mümkündür.

Pleksi Plakalık Fiyatları

Aracın orijinal tasarımında bulunmayan ve sonradan eklenen her türlü aparat ve modifiye, belli bir fiyat aralıklarına sahiptir. Sürücüler, bütçelerine uygun aralıklarda çeşitli modifikasyonlar yaparak araçlarına yeni bir tarz katabiliyor. Bu kapsamda tercih edilen pleksi plakalıklar, ekonomik fiyat aralıkları ile her bütçeye hitap edebilmektedir. Elbette pleksi plaka fiyat aralıkları, çeşitli unsurlara göre değişiklik göstermektedir. Başta özel tasarım beklentileri olmak üzere plakalık ebatları, kullanılan tasarımlar, ekstra logo, isim ve figür kullanımları gibi detaylar, fiyat skalası üzerinde etkilidir. Bu sebeple net bir fiyat verilmemekte olup pleksi plakalık fiyatları ve detaylar için firmamız ile iletişime geçebilir, sipariş ekranından fiyat bilgisi alabilirsiniz. 

Pleksi Plakalık Kullanım Alanları

Özel plakalık tasarım söz konusu olduğunda sınırsız seçenekte üretim mümkün olabiliyor. Kişinin hayal gücüne ve zevklerine bağlı olarak çeşitlenen bu plakalıklar, aynı zamanda kullanım alanları noktasında da çeşitlenebiliyor. Elbette araç ön ve arka plaka bölümleri, pleksi plakalık kullanım alanları arasında ilk sıralardadır. Bunların yanı sıra dekor amaçlı tercih edilen ışıklı plakalık ve lüx pleksi plakalık modelleri de mevcuttur. Ürün tasarımının yanı sıra zengin ürün çeşitliliği sayesinde her türlü araç marka ve modeline uygun kabartmalı plakalık ve plakalık çeşitleri tasarlanmakta olup pleksi plakalık kullanım alanları genişletilmektedir.

Pleksi Plakalık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Plaka pleksi ile çeşitli eşyalarda kullanılan pleksi malzemesi birbiri arasında farklılık gösterebiliyor. Fiziksel koşullara dayanabilecek kalitede olan pleksiler, araç plakaları için çok daha uygundur. Bu sebeple pleksi plakalık alırken başta ürün kalitesi olmak üzere birçok noktaya dikkat etmeniz önemlidir. Pleksi plakalık alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında;

 • Araç modeline uygunluk, pleksi plaka siparişinde öncelikli konulardan biridir. Standartlara ve araç modeline uygun lazer kesim plakalık modelleri sayesinde herhangi bir sorun yaşamazsınız.
 • Araç plakanızın kare ya da dikdörtgen ebatlarını göz önünde bulundurarak bu doğrultuda ‘plakalık tasarla’ işlemi yapmalısınız.
 • Tercih edeceğiniz plakalıkların orijinal mühürlü olmasına dikkat etmelisiniz. 
 • Solma ya da renklerin silinme ihtimaline karşı solma yapmayan garantili ürünler tercih etmelisiniz. 
 • Kullanılan malzemenin yarı pleksi değilde tam pleksi plakalık olmasına dikkat etmelisiniz.