App Plaka Nedir?

Araba tutkunları için arabalarını kişiselleştirebilecekleri her detay önemlidir. İç tasarımda olduğu kadar arabanın dışında da özel dokunuşlar yapmak isteyenlerin tercihi son yıllarda mühürlü app plaka oluyor. Peki mühürlü APP Plaka nedir? neden tercih edilir? Bilindiği üzere ön ve arkada yer alan plakalar, rakam ve harflerden oluşmaktadır. Bu rakam ve harflerin daha estetik ve farklı bir görünüme sahip olması amacıyla son yıllarda yazı stillerinin ve kalınlıklarının değiştirildiği app plakalar kullanılıyor. Mühürlü APP plaka ise yasal engellere takılmamak amacıyla tasarlanmaktadır. 

Mühür ve hologramlar plakanın yasal olduğunu belirtirken app plakalarda bu mühürler bulunmaz. Mühürlü app plaka ile herhangi bir ceza almanın önüne geçilmek istense de bu plakaların, Şoförler ve Otomobilciler Federasyonuna bağlı kuruluşlar tarafından basılan yasal plakalar olmadığı bilinmelidir.

Mühürlü APP Plaka Muayeneden Geçer Mi?

Modifiye araç tutkunlarının tercih ettiği plakalıklar ve app plakalar, aracın tasarımına şık bir görünüm katmaktadır. Ufak bir dokunuşla aracında değişikliğe gitmek isteyen sürücüler tarafından tercih edilen app plakalar, aynı zamanda birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Özellikle mühürlü app plaka nedir? app plaka yasak mı ? ya da mühürlü app plaka muayeneden geçer mi? sorusu sürücüler tarafından merak ediliyor. 

Mühürlü ve hologramlı yasal plakaların yerine özel tasarlanan bu plakalar, yasal kuruluşlar tarafından basılmamaktadır. Bu sebeple yasak olmayan APP plaka yani mühürlü app plaka başlığında yasalara uygun olduğu düşünülen tasarımlar üretiliyor. Ancak bu üretimde herhangi bir yasal izin söz konusu olmadığından cezaya tabii olabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayenesinde gerekli şartları sağlamayan plaka sahibi araçlar, ağır kusurlu olarak sayılmaktadır.

Plaka Değiştirme Nasıl Yapılır?

Özel tasarım plakaların birçoğu, ceza almanıza sebep olurken aynı zamanda aracınızın trafiğe çıkmasına engel oluşturabilir. Bu sebeple app plaka tercihinde dikkatli seçimler yapmalı, her detayı göz önünde bulundurmalısınız. TÜVTÜRK muayene koşullarına uygun bir plakaya sahip olabilmek ve eski plakanızı yenilemek için aşağıdaki adımları takip ederek plaka değiştirme işlemi yapabilirsiniz?;

  • İlk olarak gerekli belge ve evrakların tamamlanması gereklidir. Bu belge ve evrakları; nüfus cüzdanı, zorunlu trafik sigortası poliçesi, noter satışını gösteren belgeler, aracın eski trafik belgesi ve plakaları olarak sıralayabiliriz.
  • Bir sonraki aşamada notere giderek plaka yenileme talebi oluşturulur.
  • Araç ruhsat ve noterden alınan plaka basım belgesi şoförler odasına gitmeniz gerekir.
  • Son aşamada ise plaka basım ücretini ödeyerek yeni bir plaka sahibi olabilirsiniz.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *